• " Doch mijn God zal naar
    Zijn rijkdom vervullen
    al uw nooddruft, in heerlijkheid,
    door Christus Jezus.
    "
    Filippenzen 4 : 19
  • " Jezus Christus is gisteren en heden
    Dezelfde en in der eeuwigheid.
    "
    Hebreeën 13 : 8
  • " Volgt Mij na, en Ik zal u
    vissers der mensen maken.

    "
    Mattheüs 4 : 19

Meer over Kennisbank

Nieuwe keuken Bijbelschool Malawi

13 maart 2025

De Bijbelschool in Malawi heeft een nieuwe keuken. Lees hier meer over het proces en het eindresultaat. 

De keuken op de Bijbelschool van de RPC in Zomba was dringend aan een opknapbeurt toe. In de keuken wordt er drie keer per dag maaltijden gekookt voor de studenten en docenten. De keuken was behoorlijk oud, moeilijkt schoon te houden en had geen goed geventileerde ruimte voor het koken op kooltjes.

Achter de 'shelter' (open ruimte onder een dak, waar de studenten en docenten de maaltijden gebruiken), is er eerst plaatsgemaakt voor het begin van de bouwwerkzaamheden. Vervolgens heeft men de fundering gelegd.
In drie maanden tijd is de keuken opgebouwd, waarbij gebruik is gemaakt van een lokale ondernemer en timmermannen.

De keuken heeft een keukenblok in L-vorm en een klein eiland met kastjes. De keuken is voorzien van een nieuwe grote koelkast en een diepvrieskist. Ook is er een nieuw elektrisch fornuis geplaatst. Dit is nieuw voor de Bijbelschool, er werd tot op heden uitsluitend gekookt op hout en houtskool. Vanwege de ernstige ontbossing in Zomba, was er het verlangen om op een meer duurzame manier te kunnen koken. Elektriciteit in Malawi komt van een waterkrachtcentrale, dus 'groen stroom' is gegarandeerd. Echter, de stroomvoorziening is niet betrouwbaar, er zijn vaak stroomstoringen. Om die reden is er in een aparte ruimte een voorziening voor koken op hout en houtskool gebouwd. Die ruimte is goed geventileerd. 
Er is ook nog een afsluitbare inloopkast voor voorraad in het keukengebouw. Daarmee kan veilig voldoende voorraad worden aangehouden.
De centrale keukenruimte heeft raampjes of luikjes naar de 'shelter', waardoor op een eenvoudige manier de maaltijden uitgedeeld kunnen worden aan de studenten en docenten. 

 


 

  • © hersteld hervormde kerk 2025